Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Nedir ve Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı Nedir ve Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Her an yaşayabileceğiniz trafik kazaları hem maddi hem maddi açıdan sürücüleri zorlamaktadır. Kazanın hemen ardından hasarı kayıt altına almak için tespit tutanağındaki doldurulmalıdır. Özellikle maddi hasarlı trafik kazasına karışan sürücüler, bir takım gereklilikleri yapmakla yükümlüdür ki bunların başında tutanak doldurmak gelmektedir. Tutanağın geçerlilik süresinin atlanmaması da dikkat edilmesi gereken durumlardandır.

Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı maddi hasarlı trafik kazasına karışan sürücülerin, trafik polisine gerek kalmadan yaşanan kazanın boyutunu ve hasar tespitini ortaya koymak için gerçekleştirilen bir işlemdir. Islak imza atılarak kazadan hemen sonra doğru, dikkatli ve eksiksiz bir biçimde doldurulmalıdır.

Doldurulan tutanak sigorta şirketine gönderilerek gerçekleşen hasar karşılanabilir. Tutanakta yanlış bilgilerin yer alması sigorta şirketleri tarafından olumsuz bir izlenim oluşturacağı için, olabildiğince dikkatli ve doğru bilgileri yazmanızı tavsiye ediyoruz. Hazırladığınız tutacağın geçerlilik süresi 2 yıldır. Bu süre zarfında tutanağı sigorta şirketiniz yollamanız sizin için faydalıdır.

Bu konuda veya başka herhangi bir konuda uzman ekibimizden detaylı bilgi almak ve aklınızda olanları sormak için 0507 079 29 29 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın

Yardım Alın